Popis
Vymáčkněte ze svých mikrobitích stavebnic maximum!
Projektovou sadu příslušenství tvoří 180 dílků kompatibilních s LEGO® a jedno Geekservo 2 kg 360 ° a dá se s ní postavit v kombinaci s roboty TPBot nebo Cutebot Pro mnoho kreativních a hravých projektů. Sada je vhodná pro domácí použití a na hravou výuku programování do škol. Se sadou mohou pracovat různě staré děti. V kombinaci s TPBot robůtkem mladší děti a s Cutebot Pro starší.
Díky přidání této sady k robotům TPBot nebo Cutebot Pro se vytváří další rozměr, jak roboty využít a ponořit se ještě hlouběji do světa robotiky. K robotům můžete připojit také další příslušenství jako např. AI kameru nebo PlanetX snímače a udělat projekty ještě zajímavější a hravější.
TPBot si obstojně poradí i s vytvářením kreseb, i když k této činnosti přímo určený není. Níže na stránce najdete program, který jsme použili pro vytvoření obrázku s robůtkem TPBot.
Vyzkoušejte projekty s TPBot - je libo robotí zápasy nebo roztomilé zvířátko?
Projekty s TPBotem jsou vhodné hlavně pro menší děti, ale nebudou se s nimi nudit ani trochu pokročilejší uživatelé.
Podívejte se na 12 projektů s robotem TPBot. Projekty slouží jako příklady, inspirace a demonstrace možností, které se dají se sadou a TPBot uskutečnit. Příklady nejsou náročné na sestavení, takže představují dobrý začátek. Program nebo vzhled robota si můžete dále doupravit podle svých vlastních nápadů a představ, nebo vytvořit zcela vlastní projekt.
V projektech je několik příkladů na přeměnu TPBota na zápasníka, se kterým můžete pořádat zápasy. Robota TPBot můžete také přeměnit na katapult, autíčko, nebo zvířátko s pohybujícím se ocáskem.
1) TPBot autíčko odklízející předměty
TPBota můžete pomocí pár dílků a Geekserva přeměnit na vozítko, které bude odstraňovat z cesty různé překážky. To je možné díky servu, které pohybuje ramenem z LEGO kostek.
2) TPBot příšera
TPBot přeměníte i na monstrum s velkou otevírací tlamou.
3) TPBot buldozer
Vytvořit můžete i projekt bez použití Geekserva, jako je tento buldozer. Robota můžete v této podobě skvěle použít pro fotbálek robotů. Vhodné hřiště najdete v souvisejících produktech.
4) TPBot katapult
Robota snadno přetvoříte i na katapult a pak už stačí jen nahrát program, sehnat nějaký míček a můžete odpalovat. Obsluha katapultu probíhá pomocí tlačítek A/B na microbitu.
5) rytíř TPBot
Tento projekt vám bude připomínat rytířský turnaj, kde se proti sobě utkávali rytíři na koních s dřevci v ruce. Po sestavení vám vznikne TPBot s pohybujícím se kopím. Ovládání serva je pomocí tlačítek A a B na microbitu.
6) TPBot sekáček
U tohoto příkladu si sestavíte takový pohybující se LEGO sekáček, který se hýbe nahoru a dolů díky Geekservu.
7) TPBot jako sumo zápasník
Projekt využijete při robotích kláních stejně dobře jako dva předchozí. TPBot může soupeře vytlačit z pole vidlicí umístěnou v přední části.
8) TPBot vysokozdvižný vozík
Tento příklad může pomůže objasnit, jak fungují tyto stroje v reálném světě. Zmáčknutím tlačítek A/B ovládáte servo, které pohybuje s konstrukcí. Ta může zvedat a TPBot pak převážet různé předměty.
9) TPBot s přívěsným vozíkem
K převážení můžete použít i vozík upevněný za TPBot.
10) TPBot s drápky
Dalším příkladem je vytvoření spárů, které dokáží zachytit menší předměty. Stisknutím tlačítka A uchopí objekt, naopak stisknutím B jej pustí. Při troše snahy můžete využít projekt i na vytváření jednoduchých kreslených obrazců! Výsledek programu je obrázek v v úvodní animaci na této stránce.
11) TPBot jako slepice
TPBota můžete opatřit i křídly nebo ocasními pery, která se díky servu dokáží pěkně pohybovat. Po nahrání programu z příkladu pojede TPBot po stisknutí tlačítka A dopředu a křídla se zvednou, po chvíli zastaví a křídla klesnou dolů.
12) TPBot roztomilé zvířátko s ocáskem
Vytvořením ocásku připevněného ke Geekservu proměníte TPBota v roztomilé zvířátko. Program můžete doplnit o vydání zvuku, aby TPBot vypadal docela jako opravdové zvířátko.
Programování a zapojení TPBot
V prostředí Makecode stačí přidat rozšíření pro TPBot a můžete začít tvořit svůj program. Geekservo zapojte podle následujícího schématu.
Projekty s Cutebot Pro
Projektová sada v použití s Cutebot Pro se hodí hlavně pro starší děti.
Můžete se podívat na 6 hravých projektů s robotem Cutebot Pro. U většiny příkladů je ovládání Cutebot Pro pomocí modulu Joystick:bit. Projekty jsou již více propracovanější, ale zase platí, že si je můžete dotvořit podle vás nebo vymyslet vlastní.
Příklady jsou rozmanité jako například vytvoření mechanického drápu nebo hráče curlingu. U každého projektu najdete kromě obrázku i animaci, jak Cutebot Pro funguje.
1) Cutebot Pro jako AI rozpoznávací vozítko
V prvním příkladu je navíc použita AI kamera k rozpoznávání značek, kterými se po jejich vyhodnocení Cutebot Pro řídí.
2) Cutebot Pro s chňapadlem
Zde je kromě Joystick:bitu použito také robotické chapadlo, které může uchopovat různé menší objekty. Držením tlačítka C se chapadlo uzavře a jeho uvolněním se otevře.
3) Cutebot Pro s mechanickými drápy
Pro přesun předmětů si můžete postavit chapadlo nebo spíše mechanické drápy i z dílků. Tato konstrukce je vhodná pro přesun větších předmětů. Pokud držíte tlačítko C, drápy jsou sevřené.
4) Cutebot Pro jako vrhač míčků
Cutebot Pro proměníte i v jezdící vrhač míčků, jejichž odpálení se ovládá zmáčknutím tlačítka C.
5) Cutebot Pro jako hráč curlingu
Z robota se může stát i profesionální hráč curlingu. Cutebot Pro navádíte pomocí joysticku a stiskem tlačítka C odhodíte curlingový kámen.
6) Cutebot Pro jako ještěrka
Vytvořením vidlice z dílků LEGO vznikne vysokozdvižný vozík k přesunu objektů ovládaný stiskem tlačítka C na Joystick:bit.
Programování a zapojení Cutebot Pro
Program si vytvoříte v prostředí Makecode. Nejprve přidejte rozšíření pro CutebotPro, Joystickbit, případně další. Geekservo připojte k robotovi do konektoru S1.
Součásti projektové sady
Projektová sada příslušenství pro Cutebot Pro a TPBot - odkazy
Podobné produkty
Hmotnost | 0.23 kg |
Rozměry balení | 190 x 140 x 55 mm |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
ElecFreaks je inovativní firma se specializací na vývoj Open Source Hardware a funguje od března 2011. Spolupráce s HW Kitchen trvá od srpna 2013. V počátcích byla firma Elecfreaks zaměřená hlavně na vývoj desek, shieldů a rozšiřujících modulů pro platformu Arduino. Řadu běžných Arduino věciček dokázali zajímavě doplnit a zlepšit jejich parametry.
V poslední době je ElecFreaks zaměřený hlavně na platformu microbit, která nejvíce splňuje zaměření firmy, což je vytvářet produkty pro podporu a popularizaci elektroniky a programování. ElecFreaks je oficiální čínský partner vzdělávací nadace micro:bit a také světově uznávaný výrobce originálních micro:bit produktů, stavebnic a příslušenství určených hlavně pro začátečníky v oblasti elektroniky a programování. Kromě vývoje, výroby a
prodeje produktů vytváří firma Elecfreaks také výukové materiály, kde nechybí názorná videa, tutoriály nebo zábavné příklady použití jednotlivých produktů. Tato komplexní databáze informací ze světa micro:bit je k dispozici zdarma s cílem usnadnit co největšímu počtu začínajících tvůrců, bastlířů nebo vynálezců vstup do světa elektroniky a programování. S ElecFreaks si člověk nejen pohraje, ale naučí se při tom řadu věcí, o které by jinak těžko zavadil.