Popis
Foukej, foukej větříčku...
Mini větráček má mnoho využití jak ve světě hraní tak při výuce programování nebo poznávání principů elektroniky. Mohlo by se zdát, že větráček využijeme jen k ochlazování, ale například v kombinaci se snímačem vodní hladiny je z něj šikovný pomocník ve formě automatického sušáku.
S PlaneX mini větráčkem můžete zkusit vytvoříte například automatický bublifuk, otáčivý ochlazovač vzduchu s nastavitelnými otáčkami nebo automatický sušák s fotobuňkou, jak ho znáte z veřejných záchodků. Všechny tyto praktické projekty vám hravým způsobem umožní ještě více proniknout do tajů microbit programování a elektroniky. Větráček jde přímo připojit k modulu NEZHA. Pomocí redukce RJ11 se ale dá použít s libovolným řídícím systémem například Arduino.
Vrtulka větráku je z gumy, nehrozí tedy poranění při dotyku rotující vrtule. Motor větráčku je spínaný přes tranzistor a tak pro ovládání motoru postačí obyčejný logický výstup. Pokud chceme měnit otáčky motoru, pak použijte logický výstup s PWM.
Vlastnosti PlanetX mini větráčku
- Motor pro napětí 3,3 – 5 V
- Mini větráček vytvoří proud vzduchu
- Bezpečná gumová vrtule
- Malá velikost a nízká spotřeba energie
- PlanetX modul kompatibilní s LEGO®
- Snadná instalace barevné označení konektoru
- Kablík 20 cm s konektory RJ11 je součástí balení
- Modul potřebuje pro svou funkci digitální výstup nejlépe s PWM
Jak na programování s PlanetX větráčkem?
Vytvoříme si jednoduchý projekt pro nastavení otáček ventilátoru potenciometrem. Moduly zapojte podle následujícího propojovacího schématu.
V prostředí makeCode stačí nainstalovat rozšíření PlanetX a můžete začít programovat.
Rozměry PlanetX mini větráčku
Poznámka: Kablík 20 cm s konektory RJ11 je součástí balení
PlanetX mini větráček odkazy
Podobné produkty
Hmotnost | 0.04 kg |
Provozní napětí | 3,3 – 5 V |
Konektor | RJ11 4P4C |
Požadované rozhraní | Digitální výstup nejlépe s PWM |
Průměr vrtule | 72 mm |
Rozměry modulu | 55,8 x 23,8 mm |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
ElecFreaks je inovativní firma se specializací na vývoj Open Source Hardware a funguje od března 2011. Spolupráce s HW Kitchen trvá od srpna 2013. V počátcích byla firma Elecfreaks zaměřená hlavně na vývoj desek, shieldů a rozšiřujících modulů pro platformu Arduino. Řadu běžných Arduino věciček dokázali zajímavě doplnit a zlepšit jejich parametry.
V poslední době je ElecFreaks zaměřený hlavně na platformu microbit, která nejvíce splňuje zaměření firmy, což je vytvářet produkty pro podporu a popularizaci elektroniky a programování. ElecFreaks je oficiální čínský partner vzdělávací nadace micro:bit a také světově uznávaný výrobce originálních micro:bit produktů, stavebnic a příslušenství určených hlavně pro začátečníky v oblasti elektroniky a programování. Kromě vývoje, výroby a
prodeje produktů vytváří firma Elecfreaks také výukové materiály, kde nechybí názorná videa, tutoriály nebo zábavné příklady použití jednotlivých produktů. Tato komplexní databáze informací ze světa micro:bit je k dispozici zdarma s cílem usnadnit co největšímu počtu začínajících tvůrců, bastlířů nebo vynálezců vstup do světa elektroniky a programování. S ElecFreaks si člověk nejen pohraje, ale naučí se při tom řadu věcí, o které by jinak těžko zavadil.