Popis
Provzdušněte SVÉ PROJEKTY S MICRO:BIT!
Octopus mini větráček je jednoduchý modul se stejnosměrným DC motorem, který má na hřídel nasazený malý větráček. Modul je vhodný pro interaktivní projekty, kde větráček vytváří proud vzduchu. Ať už vytvoříte automatický bublifuk nebo sušák na ruce, tak si s takovým projektem užijete spoustu zábavy a ještě si osvojíte základy programování microbit v makecode.
Vrtulka větráku je z gumy, tak nehrozí poranění při dotyku rotující vrtule. Motor větráčku je spínaný přes tranzistor a pro ovládání motoru postačí obyčejný logický výstup. Pokud chceme měnit otáčky motoru, pak použijte logický výstup s PWM.
JAK FUNGUJE ŘÍZENÍ DC MOTORU?
Octopus modul využívá tranzistorový spínač, který umožňuje regulovat množství elektrického proudu tekoucí do motoru. Micro:bit posílá signál do modulu, který podle nastavení spíná a řídí otáčky motoru. Tento princip umožňuje jednoduché řízení rychlosti otáčení.
Vlastnosti mini větráčku
- Motor pro napětí 3,3–5 V
- Mini větráček vytvoří proud vzduchu
- Bezpečná gumová vrtule
- Jednoduché ovládání stejnosměrného motoru pomocí micro:bit
- Tranzistorové spínání umožňuje efektivní regulaci otáček pomocí PWM
- Snadné připojení pomocí Octopus rozhraní
- Kompatibilní s MakeCode – programujte snadno pomocí bloků nebo JavaScriptu
- Ideální pro interaktivní a robotické projekty
- Kompaktní velikost, montážní úchyty pro šroubky M3
- Připojovací kablík délky 25 cm je součástí balení
Příklad použítí větráčku
Octopus mini větráček si předvedeme na jednoduchém příkladu ovládání. Dotykovým senzorem ventilátor zapneme a dalším dotykem vypneme. Takto je možné ventilátor ovládat stále dokola. Chování projektu s větráčkem je vidět na pohyblivém obrázku níže.
Zapojení mini větráčku
Pro připojení větráčku k microbit využijeme některou z rozšiřujících desek pro microbit. V našem příkladu jsme použili Octopus:bit. Káblík z ventilátoru připojíme na port 16.
Mini větráček v MakeCode
Makecode program může na první pohled působit komplikovaněji, ale to je právě kvůli funkce "stiskem zapni, stiskem vypni". V makecode programu je pomocná proměnná "stav", která se vyhodnocuje spolu se stavem dotykového senzoru. Smyčka dokud-udělej pouze čeká na opětovné "vymáčknutí" spínače, aby se mohlo pokračovat. V programu můžeme jednoduše nastavit i rychlost otáčení větráčku například použitím rozšíření pro PlanetX.
Rozměry modulu mini větráčku
Poznámka: Kablík 20 cm s konektory RJ11 je součástí balení
Octopus mini větráček - odkazy
Podobné produkty
Hmotnost | 0.04 kg |
Provozní napětí | 3,3–5 V |
Požadované rozhraní | Digitální výstup nejlépe s PWM |
Průměr vrtule | 72 mm |
Rozměry modulu | 39,33 x 31,28 mm |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
ElecFreaks je inovativní firma se specializací na vývoj Open Source Hardware a funguje od března 2011. Spolupráce s HW Kitchen trvá od srpna 2013. V počátcích byla firma Elecfreaks zaměřená hlavně na vývoj desek, shieldů a rozšiřujících modulů pro platformu Arduino. Řadu běžných Arduino věciček dokázali zajímavě doplnit a zlepšit jejich parametry.
V poslední době je ElecFreaks zaměřený hlavně na platformu microbit, která nejvíce splňuje zaměření firmy, což je vytvářet produkty pro podporu a popularizaci elektroniky a programování. ElecFreaks je oficiální čínský partner vzdělávací nadace micro:bit a také světově uznávaný výrobce originálních micro:bit produktů, stavebnic a příslušenství určených hlavně pro začátečníky v oblasti elektroniky a programování. Kromě vývoje, výroby a
prodeje produktů vytváří firma Elecfreaks také výukové materiály, kde nechybí názorná videa, tutoriály nebo zábavné příklady použití jednotlivých produktů. Tato komplexní databáze informací ze světa micro:bit je k dispozici zdarma s cílem usnadnit co největšímu počtu začínajících tvůrců, bastlířů nebo vynálezců vstup do světa elektroniky a programování. S ElecFreaks si člověk nejen pohraje, ale naučí se při tom řadu věcí, o které by jinak těžko zavadil.